Падна първият световен рекорд на Игрите в Париж 2024

Стефан Ралчев
Корейката Лим Сихьеон записа резултат от 694 точки в стрелбата с лък

Олимпийските игри в Париж 2024 дори официално още не са почнали, а вече падна първият световен (и съответно олимпийски) рекорд. Той беше постигнат в един от спортовете, които започват преди церемонията на откриването (в петък от 20:30 часа) – стрелба с лък.

Корейката Лим Сихьеон записа резултат от 694 точки (от максимално възможни 720) още в квалификационния кръг на турнира по стрелба с лък за жени индивидуално.

Така тя постави нов световен рекорд в дисциплината, който досега принадлежеше на сънародницата ѝ Канг Чаейонг – 692 от Световното първенство през 2019-а. Предишният олимпийски рекорд от Токио 2020 – 680 – пък принадлежеше на друга корейка Ан Сан.

В отборната надпревара Корея подобри собствения си рекорд с общ резултат от 2046 точки.

Все още имаш въпроси? Попитай нашите експерти!
Коментари
Следвай експерт
Последвай автор

Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.

Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".

Последвай автор
Следвай експерт

Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail

Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.

За съжаление «» не е подходящ за играчи от България.
Препоръчваме ви
който предлага по-добри възможности. Пренасочваме Ви сега...
Вход / Регистрация
P