22:15, 13 ян. 2021

Здравейте!

Двубой 1: Суперкупа на Испания – полуфинал
– Реал Сосиедад – Барселона:
Символичния домакин в този мач започна сезона впечатляващо и благодарение на това все още се намира на 5-то място в класирането. След контузията на Давид Силва нещо рухна и в последните 12 мача имат само 1 победа, 7 равенства и 4 загуби. В последния кръг отстъпиха на Севиля след зрелищни 13 начални минути и резултат 2:2, а в началото на второто полувреме допуснаха и трети гол. При каталунците се случва точно обратното – колебливо начало и стабилизиране в последните няколко срещи – 6 победи и 2 равенства, в които влиза и мачът между двата отбора, спечелен от футболистите на Роналд Куман с 2:1 след изоставане и обрат още до почивката. Куман спести малко от силите на Педри, Меси, Де Йонг и Дембеле в мача срещу Гранада преди 4 дни и ще хвърли всички в битката за достигане до финал в турнира. Мисля, че Барселона няма да имат проблеми в отстраняването на „баските“.

Двубой 2: Англия – Висша Лига
– Манчестър Сити – Брайтън
„Гражданите“ набраха скорост в последно време и са в серия от 6 поредни победи, 3 от които срещу доста неудобни съперници (Ман Юн, Челси и Арсенал) и то като гости. В последните 20 мача на Етихад имат едва 2 загуби и 2 равенства. В директните двубои помежду си Сити побеждава 8 пъти и веднъж мача завършва наравно – голова разлика 22:3. Небесно сините винаги са водили още на полувремето. Картоните традиционно са под 4-5 (1/2/0/4/3/1/2). Корнерите никога не са били проблем за Сити нито в директните двубои нито в мачовете им като цяло. В почти 90% от случаите покриват границата от 6.

Двубой 3: Англия – Висша Лига
– Тотнъм – Фулъм
Тук очаквам лесна победа на „шпорите“ срещу 18-тия в подреждането. Над 2.5 гола постигат в последните 5 мача помежду си и под 4.5 картона в 9 от 10 срещи.

Множествен: Загубен
22:00/13 ян.