Треньорът на Спортист (Своге): Исках да играем с елитни отбори, за да видим как работим

Спортист (Своге) приключи лятната подготовка и очаква старта на новия сезон във Втора лига. Старши треньорът на тима Ивайло Василев направи обобщение на тренировките по време на лятната пауза и изиграните контролни срещи.
„Подготовката мина много добре, най-важното е, че нямаме контузени футболисти преди старта на новия сезон. Изиграхме доста сериозни контроли срещу отбори – едно ниво над нашето, но такова бе желанието ни.
Искахме да играем срещу отбори от елитните дивизии – както от нашата Първа лига, така и срещу съперниците от Израел, за да можем да видим нашите силни и слаби страни, да видим как работим, къде имаме пропуски. Смятам, че контролите наистина бяха изключително полезни“, коментира Ивайло Василев пред официалния сайт на Спортист (Своге).
„Имаме нужда да се подсилим на още някои позиции в отбора, за да създадем нужната конкуренция, но вярвам, че скоро и това ще бъде решено“, добави още наставникът.
„Изключително съм доволен от лагера, който проведохме – имахме всички условия да работим и върху физическата, и върху тактическата подготовка на тима. Надявам се през предстоящия сезон да изглеждаме така, както ни подхожда, а това означава да бъдем фактор във Втора лига“, завърши Василев.
В първия кръг на новия сезон Спортист (Своге) е домакин на Етър (Велико Търново) в събота (26 юли) от 18:30 часа.
РЕЗУЛТАТИ ОТ ЛЯТНАТА ПОДГОТОВКА
- 16.06, Първа тренировка
- 21.06, Монтана – Спортист (Своге) 1:0
- 25.06, Спортист (Своге) – Отбор без договори 2:0
- 27.06, Спортист (Своге) – Арда (Кърджали) 0:4
- 02.07, Спортист (Своге) – Ботев (Враца) 1:1
- 09.07, Спортист (Своге) – Бейтар (Йерусалим) 1:1
- 12.07, Спортист (Своге) – Бней (Сахнин) 0:4
- 17.07, Спортист (Своге) – Политехника (Яш) 0:1
Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.
Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".
Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail
Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.
