Световното 2026: букмейкърите очакват рекорден залагателен оборот $3 милиарда

Мартин Георгиев
Индустрията прогнозира между $2.5 и $3.1 милиарда залози от американски играчи за Световното първенство в САЩ, Канада и Мексико — двойно повече от Катар 2022, на 35 дни преди старта.

Caesars: най-високият оборот за футболно първенство

„Очакванията за следващото лято са изключително високи. Удълженият формат в дружелюбна за американските залагащи зона ще доведе до най-високия оборот за футболно първенство в историята на индустрията“, заяви Марк Бикърдайк, ръководител на търговията със спортни събития в Caesars Sports. Прогнозите на анализаторите се движат между $2.5 и $3.1 милиарда залози от американски играчи — двойно повече от Световното в Катар 2022.

Около 40% от тези средства се очакват да минат през мобилни приложения в щати, които не бяха активни преди три години. Това е първото Световно с разширения формат от 48 отбора, разпределени в 12 групи по 4. По 2 от всяка група плюс най-добрите 8 от 12-те трети места — общо 32 — продължават в плейофите.

Турнирът стартира на 11 юни в Мексико

Световното 2026 започва на 11 юни с групов мач между домакина Мексико и Южна Африка. Финалът е на 19 юли на Метлайф Стейдиъм в Ню Джърси. Турнирът обхваща 16 града в три държави с общо 104 мача за 39 дни — натоварено разписание, което букмейкърите оценяват като благоприятно за обороти.

Текущите коефициенти на DraftKings, FanDuel и Полимаркет показват Франция и Испания като фаворити за титлата при коефициент 6.00. Англия е трета при 7.50, Бразилия — при 9.00, Аржентина — 9.50. На Полимаркет имплицираните вероятности са: Франция 17%, Испания 15%, Англия 11%.

Контекст и противоречия

Не всичко е розово. Цените на билетите за откриващия мач в Мексико варират между $3,000 и $10,000, а билетите за финала — $10,990. CNN съобщи на 5 май за нарастващо недоволство сред мексиканските фенове, които смятат тарифата за „недостъпна“. FIFA получи над 500 милиона заявки за билети при общо 6.5 милиона очаквани зрители — тройно над капацитета.

За българския гейминг пазар Световното е традиционно пиков период — Бетано, Винбет, Инбет и 8888.bg вече подготвят промоции за юни. Българският национален отбор не е в турнира, но интересът към големите фаворити (Франция, Испания, Англия) и страничните пазари (брой ъглови, голмайстор на турнира, първи гол на полувремето) се очаква да генерира рекорден локален оборот. Stake вече стартира в Мексико на 4 май като лицензиран оператор — индустрията се позиционира за най-високия залагателен сезон в историята.

Все още имаш въпроси? Попитай нашите експерти!
Коментари
Следвай експерт
Последвай автор

Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.

Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".

Последвай автор
Следвай експерт

Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail

Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.

За съжаление не можем да ви препоръчаме «»
Пренасочваме ви към
които предлагат по-добри възможности и разглеждат жалбите (ако има такива) от нашите играчи
Вход / Регистрация