Сити генерира огромна сума от наградни фондове заради требъла

Манчестър Сити е спечелил 294 милиона паунда от наградни фондове през този сезон. Сумата е историческа и се дължи на впечатляващия требъл, който отборът на Гуардиола постигна.
Четете нашите прогнози за футболни мачове
Според данни на „Дейли Телeграф“ клубът от „Етихад“ е получил 180 милиона паунда от това, че завърши на първо място в Премиър лийг. Към тях се добавят 110 милиона, генерирани от първия триумф в Шампионската лига, постигнат преди два дни след успех с 1:0 над Интер в Истанбул. Само четири милиона е наградният фонд за успеха в турнира за Купата на Англия, в който Сити победи на финала градския си съперник Манчестър Юнайтед.
Тези огромни приходи, както и някои сериозни продажби, които клубът направи в последните сезони, ще дадат възможност на Джосеп Гуардиола спокойно да направи селекцията, която иска, за да освежи състава си.
Тя ще зависи и от решението на играчи като Аймерик Лапорт, Бернардо Силва, Илкай Гюндоган и Жоао Кансело, които може да напуснат Сити през лятото.
Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.
Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".
Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail
Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.
