Почина Синиша Михайлович

Стефан Ралчев
Треньорът не успя да се пребори с коварна болест

Сръбската легенда Синиша Михайлович е починал днес в болница в Рим, потвърдиха от неговото семейство. Той загуби битката с левкемията на 53-годишна възраст. Михайлович бе диагностициран с тежкото заболяване през юли 2019 година. Въпреки това той продължи да води Болоня, откъдето бе уволнен в началото на септември.

Футболни прогнози от специалисти може да четете в Букмейкър Рейтинги

Той обяви откриването на болестта на пресконференция на 13 юли 2019 г.: „Имам левкемия, но ще я победя, като играя нападателно.“

На 29 октомври 2019 г. Михайлович претърпя трансплантация на костен мозък. Въпреки тежката болест Михайлович не се отказа от любовта си към футбола и продължи да води Болоня. През март тази година обяви, че отново трябва да влезе в болница, за да се бори с коварното заболяване, а след успеха над Интер през април месец играчите на „рособлу“ посетиха Михайлович в болницата, за да му вдъхнат кураж.

„Съпругата Ариана, децата му Виктория, Вирджиния, Мирослав, Душан и Николас, племенникът Виоланте, майката Виктория и брат му Дражен с болка съобщават за несправедливата и преждевременна смърт на своя съпруг, баща, син и примерен брат Синиша Михайлович. Уникален човек, изключителен професионалист, услужлив и добър с всички. Той смело се бори с тази ужасна болест. Благодарим на лекарите и медицинските сестри, които се грижиха за него през тези години с любов и уважение, по-специално на Франческа Бонифази, Антонио Курти, проф. Алесандро Рамбалди и Лука Маркети. Синиша винаги ще бъде с нас“, гласи съобщението, с което семейството на Синиша обяви ужасната новина.

Бившият бранител е роден през 1969 година в Югославия. Той започва кариерата си във Войводина. Като футболист Михайлович е носител на КЕШ с Цървена звезда от сезон 90/91. Два пъти е ставал шампион на Италия с Интер и Лацио, като със същите два тима има и четири купи на Италия по две с всеки. С екипа на „нерадзурите“ печели и суперкупата на Ботуша веднъж, докато с Лацио го прави два пъти. Като играч на римските „орли“ е носител и на Суперкупата на УЕФА.

След като прекрати футболната си кариера и се ориентира към треньорската той води доста отбори в Италия като Болоня, Фиорентина и Милан. Михайлович записа и 19 мача начело на сръбския национален отбор.

Все още имаш въпроси? Попитай нашите експерти!
Коментари
Следвай експерт
Последвай автор

Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.

Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".

Последвай автор
Следвай експерт

Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail

Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.

За съжаление не можем да ви препоръчаме «»
Пренасочваме ви към
които предлагат по-добри възможности и разглеждат жалбите (ако има такива) от нашите играчи
Вход / Регистрация