Още една неприятна новина: Джанлука Виали се бори с рак, състоянието му се влошава

Стефан Ралчев
Легендата временно се оттегля от функициите си в националния отбор на Италия

Легендарният италиански национал Джанлука Виали се оттегля от позицията, която заема във футболната федерация на „Скуадра Адзура“ по здравословни причини. Това обяви 58-годишният бивш футболист, тъй като иска да се погрижи за здравето си, страдайки от рак на панкреаса.

прогнози футбол може да четете в Букмейкър Рейтинги

Лош знак и доказателство за влошеното състояние на италианеца е и пътуването на 87-годишната му майка Мария Тереза, която тръгна от Кремона за Англия.

„След дълъг и труден процес на преговори с моя екип от онколози, които се грижат за здравето ми, реших да преустановя – надявам се временно, моите настоящи и бъдещи професионални ангажименти“, каза Виали, който иначе е водач на националния отбор на Италия при пътуванията извън страната.

„Целта е да включа цялата си енергия, за да помогна на тялото си да преодолее тази фаза от болестта. И така да се възстановя, да се изправя пред нови предизвикателства и приключения в най-скоро време и да мога да ги споделя с вас“, добави бившият футболист.

Джанлука Виали веднага получи послания за солидарност от много бивши съотборници (Раванели и Кабрини), от играчи, които е ръководил по време на треньорската си кариера (Тери), и от известни личности от света на футбола (Гравина, Маркизио) и други (Федес, Салвини, Лапо Елкан). Всички са до Джанлука, за да му вдъхнат кураж да се бори отново.

Виали  – истински идол на феновете в края на 80-те и началото на 90-те години на 20-и век, се наслаждаваше на страхотна кариера с отборите на Сампдория, Ювентус и Челси, както има и 59 мача с националния отбор на Италия. Той научи диагнозата рак на панкреаса през 2107-а година, но малко по-късно обяви, че се е излекуван напълно. Точно преди 12 месеца обаче стана ясно, че болестта се е завърнала.

Президентът на Италианската футболна федерация (FIGC) Габриеле Гравина заяви, че Виали може да разчита на помощ „от всички нас“.

„Джанлука е абсолютен герой за италианския национален отбор и такъв ще си остане за винаги. Благодарение на невероятно силния му дух, на обичта и подкрепата на цялото семейство на федерацията, аз съм убеден, че той ще се завърне скоро. Той може да разчита на всеки от нас, защото ние сме отбор, на терена и извън терена“, написа в изявление Гравина.

Моментът е особено тежък и за селекционера на Италия Роберто Манчини. Той е загуби бившия си съотборник Синиша Михайлович, а сега се тревожи за състоянието на Виали, който е негов много близък приятел и бивш съотборник в Сампдория и националния отбор. Заедно с него, в края на ноември, за да представи документалния филм „La Bella Stagione“ за годината на скудетото на Сампдория през сезон 90-91 г. и достигането до финала с Барселона за КЕШ през 1992 г.

Все още имаш въпроси? Попитай нашите експерти!
Коментари
Следвай експерт
Последвай автор

Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.

Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".

Последвай автор
Следвай експерт

Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail

Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.

За съжаление не можем да ви препоръчаме «»
Пренасочваме ви към
които предлагат по-добри възможности и разглеждат жалбите (ако има такива) от нашите играчи
Вход / Регистрация