Опасения за тежка контузия в Монтана, тимът вече изигра две контроли в Турция

Филип Трифонов
Една победа и една загуба за Монтана в Турция, предстои последната контрола на 6-ти февруари

montana-dobrudzhaКрайният защитник Димитър Буров е с контузия на ахилеса след победата на Монтана с 2:1 над швейцарския Брюл по време на лагера в Алания, Турция. Все още не е ясна точната диагноза, но в тима се надяват ценният играч да не е с тежка травма и да не пропусне началото на полусезона във Втора лига, пише сайтът на клуба.

До момента Монтана изигра две контроли в южната ни съседка. Споменатият мач срещу Брюл, както и загубата с 2:5 от третодивизионния руски Спартак Кострома.

„Първата контрола загубихме с голям резултат, но мисля, че там имаше напрежение и не бяхме концентрирани. Играчите сякаш още не се бяха адаптирали към обстановката. Във втората вече се отпуснаха. Предстои ни още една трета на 6-ти февруари, преди да се приберем на 7-и“, каза за клубния сайт треньорът на Монтана Танчо Калпаков.

„Условията тук са добри. Всичко е нормално. Мисля, че можем да сме доволни от свършената работа досега“.

В Монтана работят активно и по намирането на заместник на напусналия преди седмица голмайстор Филип Ежике, но за момента удрят на камък в намерението си да вземат нападател.

„Имаше едно момче, чужденец, което беше при нас на проби, но го освободихме, защото не пасна на нашите идеи. Не искаме да взимаме играчи на всяка цена. Искаме да е точният човек, защото нямаме време да го чакаме да се адаптира. Имаме само 3 месеца до края на първенството, а целта е да печелим максимално много мачове. Времето ни притиска. Така или иначе в момента разполагаме с достатъчно играчи“.

„Надяваме се и Митко Буров да е добре. Не мога да правя прогнози, защото чакаме изследванията“, допълни Калпаков.

Все още имаш въпроси? Попитай нашите експерти!
Коментари
Следвай експерт
Последвай автор

Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.

Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".

Последвай автор
Следвай експерт

Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail

Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.

За съжаление «» не е подходящ за играчи от България.
Препоръчваме ви
който предлага по-добри възможности. Пренасочваме Ви сега...
Вход / Регистрация
P