Олимпик (Варна) допусна поражение във втората си приятелска среща от подготовката

Павел Колев
Шампионите на Североизточна България с класически успех срещу новаците в Трета лига

image0

Олимпик (Варна) загуби с 0:3 от шампиона на Североизточната Трета лига за сезон 2025/26 Септември(Тервел), съобщава официалният сайт на варненци. Двубоят беше втората приятелска среща за дебютантите в третото ниво на българския футбол. Мачът се изигра късно снощи на стадион „Локомотив“ във Варна.

Домакините започнаха по-добре срещата и до 15-ата минута изпуснаха три чисти голови положения. Още в самото начало Никола Стоянов стреля от 5 метра с глава, но вратарят на гостите спаси. След три минути Михаил Николов открадна топката в половината на Септември и остана очи в очи със стража на съперника, но отново пропусна. В 15-ата минута след бързо разиграване в наказателното поле на гостите Влади Георгиев уцели страничната греда от около 8 метра. В 25-ата минута след центриране от фланга, Влади Мирчев остана непокрит в наказателното поле и с удар от въздуха даде аванс на Септември. След няколко минути дълъг диагонален пас изведе Мирчев сам срещу вратаря и той отново не сбърка за 0:2. В последната минута на първата част отново след центриране в наказателното поле резултатът стана класически 0:3.

След почивката доброто темпо в срещата продължи и се създадоха още няколко положения пред двете врати. В 58-та минута домакините от Олимпик получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Никола Стоянов, но Иван Марков пропусна от бялата точка.

„Получи се полезна проверка за нашите младоци. Благодарим на гостите за спортсменския и коректен дух, в който премина срещата.“, споделят от ръководството на варненския тим.

Състав на Олимпик за приятелския мач срещу Септември (Тервел):

Титуляри – Игор Кльопка, Светлозар Попов, Димитър Колев, Станимир Минков, Влади Георгиев, Иван Марков, Георги Димитров, Момчил Радев, Михаил Николов, Никола Стоянов, Александър Гроздев (резерви – Никола Терзиев-вратар, Тодор Колев, Росен Косев, Иван Димитров, Никола Любенов, Иван Бориславов, Стефан Терзиев, Олександър Мажинский)

В следващата си контрола варненци се изправят срещу ФК Аксаково в град Аксаково. Проверката е в сряда, 23-ти юли, от 18:00 часа.

Ето го и пълния списък с приятелските срещи на Олимпик (Варна):
– 12 юли, 18:00 – Ботев (Нови пазар) – Олимпик – 1:3
– 16 юли, 20:15 – Олимпик – Септември (Тервел) – 0:3
– 23 юли, 18:00 – Аксаково – Олимпик, в Аксаково
– 26 юли, 18:00 – Волов-Шумен 2007 – Олимпик, в Шумен

Все още имаш въпроси? Попитай нашите експерти!
Коментари
Следвай експерт
Последвай автор

Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.

Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".

Последвай автор
Следвай експерт

Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail

Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.

За съжаление не можем да ви препоръчаме «»
Пренасочваме ви към
които предлагат по-добри възможности и разглеждат жалбите (ако има такива) от нашите играчи
Вход / Регистрация