Корда детронира световния №1 Алкарас на Miami Open
Изненадата на третия кръг
Себастиан Корда влезе в мача като сериозен аутсайдер с коефициент между 3.00 и 4.00 при повечето букмейкъри, докато Алкарас беше твърд фаворит с коефициент 1.25-1.40. Американецът обаче показа тенис от най-високо ниво — агресивен, прецизен и тактически зрял.
Първият сет бе доминиран от Корда, който спечели убедително с 6:3. Алкарас се върна във втория сет (7:5), но в решаващия трети Корда показа характер и затвори мача с 6:4. За 25-годишния американец това е най-значимата победа в кариерата му и потвърждение, че принадлежи към елита на мъжкия тенис.
За Алкарас загубата е неочаквана — испанецът бе спечелил 15 от последните си 16 мача на твърд корт. Ранното отпадане от Miami Open поставя въпроси за формата му преди клеения сезон и Roland Garros.
Новите фаворити на турнира
С отпадането на Алкарас коефициентите за титлата на Miami Open се преподредиха значително. Яник Синер, световният №2, се превърна в основен фаворит с коефициент около 2.50. Италианецът е в отлична форма тази година и изглежда като най-вероятният шампион.
Сред другите претенденти се открояват Якуб Меншик — 20-годишният чех, който има впечатляващ рекорд от 15 победи и 5 загуби за сезона, и Даниил Медведев с 19 победи от 4 загуби. Самият Корда също влезе в разговора за титлата, макар че пътят му напред не е лесен.
За букмейкърите ранното отпадане на топ фаворит като Алкарас е двояко: от една страна генерира значителни изплащания на залози срещу испанеца, от друга — отваря турнира и увеличава интереса към live betting на оставащите мачове.
Какво означава загубата на Алкарас за тенис бетинга
Miami Open е един от най-престижните турнири извън Големия шлем — категория Мастърс 1000 с награден фонд от $12,1 милиона. Ранните изненади в такива турнири винаги генерират повишена бетинг активност, тъй като играчите се опитват да уловят стойност в новите коефициенти.
За тенис бетинга по-широкият извод е, че мъжкият тур остава непредвидим въпреки доминацията на Синер и Алкарас. Когато и двамата са на корта, коефициентите им рядко предлагат стойност за залагащите. Мачове като този на Корда обаче напомнят, че тенисът е индивидуален спорт, където всеки ден носи потенциална изненада.
Григор Димитров, българският №1 в тениса (около №44 в световната ранглиста), не участва в тазгодишния Miami Open поради контузия. За българските фенове на тениса обаче турнирът остава интересен за проследяване — както заради спортната драма, така и заради динамиката в коефициентите.
Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.
Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".
Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail
Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.

