до 200 лв начален

бонус спорт

Вземи бонус

Карлос Алкарас отново е №1 в световния тенис

Стефан Ралчев
Испанецът победи Медведев на финала в Индиън Уелс

Карлос Алкарас завърши превъзходната си серия в Индиън Уелс с титла, постигайки на финала може би най-категоричната си победа в турнира – 6:3, 6:2 срещу Даниил Медведев. Благодарение на този успех 19-годишният испанец, който не загуби сет в шестте си мача в Индиън Уелс, се завърна на върха в световната ранглиста на АТР.

Футболни прогнози за днес може да намерите в Букмейкър Рейтинги

“Това означава много за мен. Да си върна номер 1 е лудост за мен, заяви Алмарас, след като приключи мача за час и 10 минути. – Но и трофеят е много важен. Обичам този турнир. Наистина се наслаждавам на времето си тук и, разбира се, усетих любовта на хората от първия ден. За мен е невероятно да завърша тези 10 дни по този начин”.

Вече трикратният шампион в турнирите от сериите “Мастърс 1000” (другите две негови титли са от Маями и Мадрид) Алкарас се превърна в деветият и най-млад тенисист, който печели и двата трофея на “Съншайн Дабъл” – Индиън Уелс и Маями, в кариерата си.

Така той се присъедини към своя сънародник Рафаел Надал като единствените играчи, спечелили поне три титли от “Мастърс 1000” като тийнейджъри, като Рафа е спечелил шест преди да навърши 20 години.

https://twitter.com/atptour/status/1637610839321501720?s=20

Все още имаш въпроси? Попитай нашите експерти!
Коментари
Следвай експерт
Последвай автор

Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.

Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".

Последвай автор
Следвай експерт

Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail

Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.

За съжаление «» не е подходящ за играчи от България.
Препоръчваме ви
който предлага по-добри възможности. Пренасочваме Ви сега...
Вход / Регистрация
P