Калпаков: Пирин Бл имаше един точен удар и с него ни вкара, бяхме по-добри

Филип Трифонов
Здрава битка между първия и втория във Втора лига

KalpakovМонтана изпусна победата над Пирин (Благоевград) в края и двата тима завършиха 1:1 в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Димитър Буров откри резултата за домакините в 19-ата минута след точно изпълнение на дузпа, а Александър Дюлгеров изравни в третата минута на даденото от рефера добавено време на мача.

Монтанчани бяха по-добрият отбор през почти целия мач и заслужаваха победата. Те можеха да поведат и с 2:0 малко преди изравнителния гол на Пирин, но Цеков пропусна от близка дистанция. Двата тима са съответно втори и първи в класирането, а амбициите им са за промоция в елита.

„Като цяло двубоят не беше с много футболни достойнства. Двата отбора се бяха концентрирали да не загубят мача. При Пирин това беше по-отчетливо. Нашият отбор е много отговорен в защита, но търсехме и атаката и дори успяхме да поведем. Те за 90 минути отправиха един точен удар и с него вкараха. Мнението на всички специалисти е, че сме били по-добрият отбор на терена“, каза старши треньорът на Монтана Танчо Калпаков пред клубния сайт.

„Очаквахме подобен мач. Нашият план беше точно такъв и нещата се сбъднаха в общи линии – искахме да затворим пространствата в нашата половина и да търсим такива в противниковата“.

„Днес направихме една тонизираща тренировка, всички момчета са здрави. Веднага започваме подготвителен процес, имаме още 3 тренировки до мача с Янтра Габрово следващата седмица. Не мога да кажа, че сме най-добрият и подготвен отбор спрямо конкуренцията на върха, всички отбори са с изравнени възможности в групата. Ако подценим даден съперник, ще си изпатим и това ще ни изиграе лоша шега. Не афишираме амбиции, играем мач за мач. Виждам, че се справяме добре и искам да продължим в тази линия“.

Все още имаш въпроси? Попитай нашите експерти!
Коментари
Следвай експерт
Последвай автор

Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.

Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".

Последвай автор
Следвай експерт

Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail

Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.

За съжаление не можем да ви препоръчаме «»
Пренасочваме ви към
които предлагат по-добри възможности и разглеждат жалбите (ако има такива) от нашите играчи
Вход / Регистрация