И при четвъртия си нов наставник Монтана не успя да спечели: Вече 19 мача няма победа, а в 9 не е вкарвал и гол.

Павел Колев
Тимът остава само с една спечелена точка през пролетта

И при четвъртия си нов наставник Монтана не успя да спечели: Вече 19 мача няма победа, а в 9 не е вкарвал и гол.

ПФК Монтана не успя да спечели и при новия си треньор Атанас Атанасов. Тимът загуби с 0:1 от Берое (Стара Загора) в мач от 27-ия кръг на Първа лига, изигран на стадион „Огоста“.

Въпреки отличното началото и купищата създадени положения, отборът продължава серията си без успех, която вече възлиза на 19 срещи. Освен това „сините“ нямат и отбелязан гол през пролетта, като са спечелили само 1 точка в 8 сблъсъка, в които регистрираха цели шест поражения с резултат – 0:1.

Ето и какво написаха от Монтана за развоя на срещата на своя официален сайт:

Домакините започнаха изключително силно двубоя, като след само 40 секунди Димитър Буров центрира отляво и Филип Ежике успя да оправи удар към вратата на съперника. Нападателят обаче не успя да засече добре топката и не затрудни стража на старозагорци. В третата минута Борис Димитров получи пас отдясно от Антон Тунгаров, но изстрелът му беше блокиран. След още три минути Ежике проби отдясно, подаде към Александър Тодоров, който беше на чиста позиция в наказателното поле, но първо не уцели добре топката, а след това шутът му беше спасен. В 11-ата минута гостите отвърнаха с опасно изпълнение на свободен удар от страна на Исмаел Ферер, което Марсио Роса отрази с една ръка. От последвалия корнер Берое затрудни отбраната в синьо, но тя се справи. След изтичането на четвърт час игра Монтана изпусна още един прекрасен шанс да сложи край на серията от 8 мача без гол. Тунгаров пусна остро центриране в наказателното поле, но първо Ежике, а след това и Борис Димитров не успяха да засекат топката. В 44-ата минута Александър Тодоров стреля от далечна дистанция, топката отскочи току пред стража на гостите, но той успя да се намеси.

През втората част Берое изравни играта и в 54-ата минута получи дузпа за нарушение на Тунгаров срещу Хуанка Пинеда. Зад топката застана Марко Борнино, който беше точен за 0:1. В 68-ата минута дойде нов неприятен удар по „сините“, след като Филип Ежике трябваше да напусне принудително срещата поради контузия. След 10 минути заменилият го Петър Атанасов стреля, но Жауме Валенс спаси. В 90-ата минута Сантяго Брунели от гостите получи втори жълт картон, но това не помогна на домакините да стигнат поне до равенството.

След паузата за мачове на националните отбори Монтана гостува на Арда (Кърджали) в събота, 4-ти април, от 14:30 часа.

Все още имаш въпроси? Попитай нашите експерти!
Коментари
Следвай експерт
Последвай автор

Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.

Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".

Последвай автор
Следвай експерт

Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail

Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.

За съжаление не можем да ви препоръчаме «»
Пренасочваме ви към
които предлагат по-добри възможности и разглеждат жалбите (ако има такива) от нашите играчи
Вход / Регистрация