Байерн Мюнхен обяви новия треньор

Байерн (Мюнхен) официално обяви, че Венсан Компани е новият треньор на тима. Младият белгийски специалист е подписал с баварците до края на месец юни 2027 г. Така приключва и треньорската сага в Байерн, продължила през последните няколко месеца, като последователно клубът бе свързван с имена като Чаби Алонсо, Юлиан Нагелсман и Ралф Рангник, но поради различни причини всички тези варианти пропаднаха.
През футболната си кариера Компани е играл за Андерлехт, Хамбургер ШФ и Манчестър Сити, като е дългогодишен капитан на „гражданите“. С тях той печели четири пъти Премиър лийг и Купата на Лигата, както и по два пъти ФА Къп и „Къмюнити Шийлд“. През 2022 г. Компани е въведен в Залата на славата на Висшата лига. Той има 89 участия за белгийския национален отбор и 4 гола, като е част от тима за Световните първенства през 2014 и 2018 г.
През тренорската си кариера 38-годишният специалист е водил Андерлехт и Бърнли. С англичаните спечели убедително промоция за Премиър лийг през сезон 2022/2023, но през изминалата кампания не успя да спаси от изпадане тима.
Самият Компани заяви пред официалния сайт на клуба: „Очаквам с нетърпение предизвикателството с Байерн. Голяма чест е да мога да работя за този клуб, който е институция в международния футбол. Като треньор трябва да отстояваш това, което си като личност: обичам да притежавам топката, да съм креативен – и ние също трябва да бъдем агресивни на терена и смели. Сега очаквам с нетърпение най-основните неща: работата с играчите, формирането на отбора. Когато основата е поставена, успехът ще дойде”.
Очаква се на бившия клуб на белгиеца Бърнли, който имаше договор с него до 2028 г., да бъде платена компенсация в размер между 10 и 12 млн. евро. Венсан Компани ще бъде представен на официална пресконференция утре в 12:00 часа българско време.
Успешно последвахте автора. Ще получавате известия за неговите прогнози на регистрирания ви e-mail.
Успешно последвахте този експерт. Ще получавате известия за неговите прогнози на електронната поща, с която сте се регистрирали в "БР".
Това значи, че повече няма да получавате известия за публикации от този автор по e-mail
Няма да получавате известия за нови прогнози от този експерт.
